Obchod Natures Aid

Toto je oficiálna stránka Natures Aid SK. Nakupujete u originálneho anglického výrobcu s viac ako 40-ročnou tradíciou.

Ako rýchlo dostanem zásielku?

Zásielky odosielame okamžite – dodanie na druhý deň. Nad 50 € poštovné neplatíte. Nad 80 € Vám pribalíme produkt ako darček.

Telefonické objednávky

Na telefónnom čísle +421 948 014 185 a emailom info@naturesaid.sk .

Rýchla objednávka

Ak si objednáte telefonicky najneskôr do 16:00, vaša objednávka vám bude doručená nasledujúci pracovný deň.

NEPRÍJEMNÉ  ZMENY NÁLAD  RIEŠIA  AJ  PROBIOTIKÁ - MUDR. PAVEL MALOVIČ PHD., MPH

NEPRÍJEMNÉ ZMENY NÁLAD RIEŠIA AJ PROBIOTIKÁ - MUDR. PAVEL MALOVIČ PHD., MPH

Zmeny počasia  môžu spôsobovať nepríjemnú až mizernú  náladu, ktorá v hraničných prípadoch končí depresiami, najmä pre ľudí citlivých na zmeny počasia. U niektorých sa dostaví  intenzívny pocit, že nič nedokážu, majú zníženú schopnosť sústredenia, poruchy spánku, pocity úzkosti, výpadky pamäti a nadmerná alebo žiadnu chuť do jedla. Prestávajú byť aktívni, problémom je vstať ráno z postele. Pretože na vzniku takýchto stavov spolupracuje aj nedostatok určitých probiotických kultúr,  oplatí sa o tom niečo vedieť.

Už dlhšie je známe, akú dôležitú úlohu zohrávajú črevné baktérie pri trávení, že mikróby v hrubom čreve ovplyvňujú od alergií cez imunitu aj našu hmotnosť. Teraz výskumníci skúmajú, aký dôležitý je vplyv črevnej flóry na náladu a stres. Naša črevná flóra má totiž na našu náladu a stres oveľa väčší vplyv, ako si dokážeme predstaviť. 

Nedávno sa zistilo, že muži, ktorí vďaka probiotikám dostali svoju črevnú flóru do rovnováhy, reagovali v záťažových testoch lepšie ako muži v skupine, ktorí dostávali placebo (tabletky s neúčinnou látkou). Tí, čo mesiac užívali probiotiká, boli nielenže sústredenejší a zameranejší pri riešení úloh, ale v ich slinách bol nájdený menší podiel stresového hormónu kortizolu. Črevné baktérie hrajú podľa viacerých zistení jednoznačnú úlohu pri výkyvoch nálad. Látka,  rozhodujúca a zodpovedná za našu náladu – serotonín, pôsobiaca ako „hormón dobrej nálady“ aj antidepresívum, sa produkuje v čreve. Podľa niektorých sledovaní až v 95 percentách (!) sa už teraz dá potvrdiť, že aj u žien môžu mať probiotické kultúry pozitívny psychologický e­fekt. Tieto nové poznatky sú len kúskom skladačky v rade zaujímavých štúdií o vplyve črevnej flóry na naše psychické zdravie a dobrý pocit. Deklaruje to americký vedec David Perlmutter, ktorého kniha „The Brainmaker – Sila vplyvu črevných mikróbov na mozog a život“ sa v USA prekvapivo stala bestsellerom.

Mávam často pacientov, ktorých problémy patria do kategórie takzvaných sezónnych depresií (skratka SAD – seasonal affective disorders). Viem, že tento stav môže postihovať až dve percentá ľudí, čo v celkovom kontexte nie je vôbec nízke číslo. Pokiaľ depresívne stavy  prekročia určité medze a začnú vadiť v koncentrácii na výkon v práci, pri záujmových činnostiach („koníčkoch“) alebo osobnom živote, je vhodné vyhľadať špecialistu lekára – psychológa, ale ani to nemusí vždy stačiť. Hlboko melancholická situácia vnútra človeka, na ktorú často nestačí psychoterapia v podobe opakovaného dobrého, láskavého a „všetko chápajúceho“ slova, môže mať za následok zníženie imunity (obranyschopnosti voči infekciám) s následným vznikom častejšej chorobnosti (napríklad ochorenia horných dýchacích ciest), prípadne nevysvetliteľnej chronickej únavy. 

Vtedy, vďaka znalosti účinkovania špecifických probiotík na psychiku, prikročím k odporúčaniu ich užívania a div sa svete – funguje to. Pacienti sa postupne, ba až „zázračne“ dostávajú do vnútornej pohody a problémy, ktoré ich výrazným spôsobom obťažovali nielen psychicky, ale aj fyzicky, odchádzajú ... 

Probiotiká Pro-Cognitiv®obsahujú 4 široko preskúmané kmene prospešných baktérií zameraných na ochranu pred stresom, napätím a príznakmi depresie. Sú pre úspešné posilnenie mozgových funkcií, zlepšenie pamäti a udržanie pozitívneho zmýšľania.

Ba, 16.07.2019  pre  Natures Aid                                                                          Pavel Malovič

CHCEM KÚPIŤ

Pro-Cognitiv

Posted on 24.07.2019 Odporúčania lekára - články... 0 1614

KomentárNapíšte Komentár

Kategórie

Posledné komentáre

Žiadne komentáre

Blog search

Porovnať 0
Pred.
Ďalší

Žiadny produkt

Bude upresnené Doručenie
0,00 € Celkom

Objednať