Obchod Natures Aid

Toto je oficiálna stránka Natures Aid SK. Nakupujete u oficiálneho anglického výrobcu s viac ako 40-ročnou tradíciou.

Ako rýchlo dostanem zásielku?

Zásielky odosielame okamžite – dodanie do 1-2 dní. Nad 80 € poštovné neplatíte. Nad 100 € pribalíme k produktu darček.

Telefonické objednávky

Na telefónnom čísle +421 948 014 185 a emailom info@naturesaid.sk .

Rýchla objednávka

Ak si objednáte telefonicky najneskôr do 14:00, vaša objednávka vám bude doručená nasledujúci pracovný deň.

Lekár radí: imunita posilnená pomocou betaglukánov je najlepšia ochrana - MUDr. Pavel Malovič PhD., MPH

Lekár radí: imunita posilnená pomocou betaglukánov je najlepšia ochrana - MUDr. Pavel Malovič PhD., MPH

Imunita posilnená pomocou betaglukánov je najlepšia ochrana proti prechladnutiu a ochoreniu dýchacích ciest. 

Blížiaci sa príchod jarných mesiacov a doznievanie kolísavých zimných teplôt u ľudí, ktorí majú z najrozličnejších príčin oslabený štít obranyschopnosti (imunity),  nezriedka prináša najrozličnejšie ochorenia dýchacej sústavy z prechladnutia, medzi ktoré patrí tiež často podceňovaná aj preceňovaná nádcha a zápal priedušiek. Sú to skutočne „najbežnejšie“ ochorenia, nevyhnú sa žiadnemu miestu na svete a skôr či neskôr sa ňou nakazí každý. V podstate ide „iba“ o zápal nosovej sliznice, ktorý sa však vyskytuje vo viacerých formách a zasluhuje si pozornosť lekára aj samotného postihnutého.

Akútna nádcha je totiž prudký zápal spojený s opuchom sliznice v nosových dutinách, spôsobený vírusovou alebo bakteriálnou infekciou. Najčastejšie sú jeho pôvodcom rinovírusy, ktoré sa rozmnožujú v nosnej sliznici. Prenášajú sa úzkym kontaktom (napríklad rôzne druhy bozkávania) alebo kvapôčkovou cestou (kašeľ, prskanie pri rozprávaní, kýchanie – pri nezakrytom nose a ústach). Vírus spôsobujúci nádchu prežíva aj na rukách mnoho hodín, a tak aj podanie rúk býva možným spôsobom prenosu. Nádcha býva častá aj u športujúcich a seniorov vzhľadom k tomu, že títo mávajú veľmi často zníženú obranyschopnosť organizmu (imunitu). Postihnutý má zapchatý nos, tečie mu z neho čistý priesvitný sekrét, ktorý sa mení na hlienovo - hnisový až „čisto“ hnisový. 

Nepriaznivo sa mu mení čuch, zle rozpráva i dýcha, slzia mu oči, bolí ho hlava, páli v hrdle, nekvalitne spí a je unavený. To všetko znižuje jeho tréningovú schopnosť a pracovnú výkonnosť. Nádcha sa môže vyskytovať ako „sólista“ alebo ako sprievodca najrozličnejších ochorení (chrípka, angína a podobne). 

Liečiť sa určite musí – hoci sa vraví, že s liekmi trvá sedem dní a bez liečby týždeň.Pri prechode infekcie na dolnú časť dýchacieho ústrojenstva sa môže jej trvanie totiž predĺžiť aj na 14 dní. V liečbe sa na začiatku podávajú kvapky na zmiernenie opuchu sliznice a tým zlepšenia dýchania, v prípade hnisavých hlienov je možné neskôr podávať antibiotiká na lekársky predpis, najmä u starších ročníkov. Pomáha aj vdychovanie (inhalácia) prírodných liečivých zmesí podľa špeciálnych receptúr alebo minerálkového spreju. Pri „obyčajnej“ nádche zvyčajne nebýva zvýšená teplota a človek môže normálne fungovať v práci aj súkromí, vrátane fyzickej záťaže, prakticky bez obmedzenia. Horšie je to pri výskyte komplikácií, kedy sa musí užiť antibiotikum. Vtedy je akákoľvek fyzicky zaťažujúca činnosť obmedzená na minimum. Ťažšie príznaky nádchy mávajú fajčiari a nádcha môže byť spúšťacím mechanizmom aj pre vznik astmatického záchvatu. Najčastejšími komplikáciami nádchy bývajú zápaly prínosových dutín a stredného ucha.

Musí však k ochoreniam dôjsť ? 

Nevieme aspoň zabrániť tvorbe komplikácií a skrátiť čas liečby ? 

V našich organizmoch prebieha neustály boj, v ktorom telesný obranný systém bojuje so spomínanými vonkajšími nepriateľmi – všadeprítomnými vírusmi a baktériami. Pokiaľ máme z akéhokoľvek dôvodu oslabený obranný imunitný systém je jasné, že naše telo začne svoj boj prehrávať. A práve v takýchto situáciách sa  tu ideálne uplatnia unikátne prírodné látky beta – glukány. Mnohými štúdiami bolo preukázané, že majú schopnosť aktivovať nešpecifické zložky obranného imunitného systému a tak normalizovať obranyschopnosť organizmu. Majú významný vplyv na podporu tvorby bielych krviniek. Zvýšená obranyschopnosť sa prejavuje v lepšom odolávaní vírusom, parazitom, baktériám, fyzickému a psychickému stresu. Odporúčajú sa užívať najmä preventívne pri často sa opakujúcich infekciách, zníženej imunite, stavoch vyčerpanosti, alergiách alebo v aktuálnom /pred/ chrípkovom období. Vo forme výživového doplnku sa pre dosiahnutie čo najlepšieho účinku a vstrebateľnosti odporúčajú užívať betaglukány nalačno – aspoň 30 minút pred jedlom. Získavajú sa z prírodných zdrojov (ovos, jačmeň, kvasnice, huby)

V posledných rokochsa zistilo, že najlepšie účinky a schopnosť mimoriadne rýchleho vstrebávania (a tým aj väčšej účinnosti) dosahujúbetaglukány z pivovarských kvasníc, podporované výťažkami z cesnaku, plodov bazy, vitamínov A, D, Ca stopových prvkov ako zinok, selén a meď.

 

Ba, február 2019 pre  Natures Aid                                                                                                 Pavel Malovič

TERAZ VÝHODNEJŠIE.

Zvýhodnené balenie

ZVÝHODNENÉ BALENIE NA 3 MESIACE + 30TBL BALENIE VITAMÍNU C 1000MG AKO DARČEK.

CHCEM KÚPIŤ

Natures Aid®  Beta-Glucans Immune Support + to je 9 zložiek povzbudzujúcich imunitný systém v boji s prechladnutím, nádchou a chrípkovými vírusmi. 

Maximálna podpora imunity a skrátenie doby liečenia. 90 tabliet Vám postačí až na 3 mesiace.

Vhodný na podporu imunity pri chronických ochoreniach dýchacích ciest.

+Vitamín C 1000mg so zníženou kyslosťou 30 tbl ako darček.

CHCEM KÚPIŤ

 

 

Posted on 20.02.2019 Odporúčania lekára - články... 0 1374

KomentárNapíšte Komentár

Kategórie

Posledné komentáre

Žiadne komentáre

Blog search

Porovnať 0
Pred.
Ďalší

Žiadny produkt

Bude upresnené Doručenie
0,00 € Celkom

Objednať