Obchod Natures Aid

Toto je oficiálna stránka Natures Aid SK. Nakupujete u oficiálneho anglického výrobcu s viac ako 40-ročnou tradíciou.

Ako rýchlo dostanem zásielku?

Zásielky odosielame okamžite – dodanie do 1-2 dní. Nad 80 € poštovné neplatíte. Nad 100 € pribalíme k produktu darček.

Telefonické objednávky

Na telefónnom čísle +421 948 014 185 a emailom info@naturesaid.sk .

Rýchla objednávka

Ak si objednáte telefonicky najneskôr do 14:00, vaša objednávka vám bude doručená nasledujúci pracovný deň.

AKO SI UDRŽAŤ DOBRÝ ZRAK A ZDRAVÉ OČI?  (autor: Jenny Logan DNMed.)

AKO SI UDRŽAŤ DOBRÝ ZRAK A ZDRAVÉ OČI? (autor: Jenny Logan DNMed.)

Očiam je potrebné venovať tú najlepšiu starostlivosť. Zhoršovanie zraku je dlhodobý proces, ktorý v nás budí nepríjemné predstavy straty kontroly. Nikto z nás si nevie predstaviť a ani nechce, že by mohol o zrak úplne prísť. 

Tento týždeň sa pozrieme na prípravky, ktoré nám môžu pomôcť zlepšiť starostlivosť o naše oči a chrániť náš zrak. Nedávno ma navštívila pani, ktorá trpí častou infekciou očí. Aby predišla pravidelným infekciám, bola nútená používať steroidné očné kvapky.

Očný lekár ju však upozornil že pri dlhodobom používaní jej hrozí riziko zhoršenia zraku. Táto nie optimistická správa ju priviedla vlastne ku mne.Chcela, aby som jej poradila, čo môže urobiť pre zlepšenie svojho zraku.Otázka znela,aké živiny a doplnky stravy by jej mohli pomôcť posilniť a podporiť dobrý zrak?

Ktoré živiny sú kľúčové pre naše oči?

Máme  k dispozícií niekoľko živín, ktoré sú užitočné pre zdravý zrak. Je možné nájsť ich tiež v komplexných výživových doplnkoch určených na podporu očí. 

Kľúčové zložky pre zdravé oči a dobrý zrak sú hlavne: luteín, čučoriedka, zmes karotenoidov, zinok, kyselina alfa-lipoová a rutín.

Luteínktorý sa nachádza v listovej zelenine, je v súčasnosti uznávaný ako látka vyživujúca oči. Často sa spomína aj preto, lebo dokáže chrániť oči pred únavou, zhoršením zraku a degeneráciou makuly (žltá škvrna). Veľa očných lekárov zvykne odporúčať práve Luteín pre jeho schopnosť pomôcť predchádzať poškodeniu makuly. Dôležitý je aj jeho denný príjem - minimálne 10mg.

Čučoriedka je veľmi dobrá na zlepšenie nočného videnia a štúdie ukázali, že môže byť prospešná pre ľudí so zhoršujúcim sa zrakom. Bolo zaznamenané, že pomáha posilňovať kapiláry zásobujúce oči, zlepšuje cirkuláciu krvi a chráni oči pred poškodením.

Karotenoidy sú prírodné farbivo nachádzajúce sa v mrkve, zelenom hrášku, paprike a rajčinách. Sú to dôležité antioxidanty -  látky potrebné pre ochranu našich buniek pred poškodením voľnými radikálmi.Môžu pomôcť pri ochrane očí pred rozvojom ochorení ako katarakt (šedý zákal).

Zinok je minerál, ktorý je známy ako látka dôležitá pre zlepšovanie a podporu dobrého zraku. Nízke hodnoty zinku sú často spájané aj s pocitom, že sa nám zhoršil zrak. Dostatočný príjem zinku je podmienkou pre ostrosť zraku.

Kyselina alfa-lipoová je živina, ktorej výhody využívame iba posledných pár rokov. Napriek tomu, že je to zrejme prvý vitamín, ktorý bol vôbec objavený! Je užitočná pre ľudí trpiacich neuropatiou (tŕpnutie a necitlivosť v prstoch na rukách a nohách). Spomína sa aj v súvislosti s optimálnou hladinou cukru v krvi, môže pomôcť diabetikom pred postupom ochorenia očí, ktoré súvisia s cukrovkou.

Nakoniec tu máme Rutín, ktorý je spájaný hlavne s posilňovaním ciev na sietnici a v okolí oka. Predpokladá sa, že chráni pred rozvojom a zhoršovaním ochorení oka.

A výsledky?

Výskum ukazuje, že používanie týchto ingrediencií či už vo forme potravín alebo výživových doplnkov by mohlo zabezpečiť potrebnú výživu pre oči a vedomie,  že pre zachovanie svojho zraku v optimálnej kondícii robíme maximum. Pomáha tiež udržiavať zrak v takej kondícii, aby nebolo nutné stupňovať existujúcu terapiu. 

Zo svojej klinickej praxe môžem povedať, že pacienti užívajúci dané účinné látky vo zvýšenej miere boli veľmi spokojní, pretože ich zrak sa im roky držal na rovnakej úrovni, hoci mali dôvod predpokladať, že ich problémy sa budú vekom len zhoršovať.

Dnes ešte nie je jasné, aké riziká plynú z dlhodobého vystavovania sa modrému svetlu z obrazoviek. Tieto účinné látky sa však ukazujú byť dobrou voľbou vo výžive namáhaných očí. 

      CHCEM KÚPIŤ

Vyskúšajte užívať 3 mesiace.

IBA 1 TABLETA DENNE

Účinná prírodná starostlivosť o vaše oči.

                                                                 DO E-SHOPU

Kto je Jenny Logan DNMed.?

Jenny je výživová poradkyňa, ktorá pôsobí v odbore zdravej výživy a prírodnej medicíny viac ako 20 rokov. Jenny pracovala ako predajkyňa, školiteľka a študovala nutričnú medicínu a psychológiu.

Posted on 20.10.2018 Odporúčania lekára - články... 0 1940

KomentárNapíšte Komentár

Kategórie

Posledné komentáre

Žiadne komentáre

Blog search

Porovnať 0
Pred.
Ďalší

Žiadny produkt

Bude upresnené Doručenie
0,00 € Celkom

Objednať