Obchod Natures Aid

Toto je oficiálna stránka Natures Aid SK. Nakupujete u oficiálneho anglického výrobcu s viac ako 40-ročnou tradíciou.

Ako rýchlo dostanem zásielku?

Zásielky odosielame okamžite – dodanie do 1-2 dní. Nad 80 € poštovné neplatíte. Nad 100 € pribalíme k produktu darček.

Telefonické objednávky

Na telefónnom čísle +421 948 014 185 a emailom info@naturesaid.sk .

Rýchla objednávka

Ak si objednáte telefonicky najneskôr do 14:00, vaša objednávka vám bude doručená nasledujúci pracovný deň.

VÝŽIVA  PRE  OČI?  MUDr.Pavel Malovič PHD., PHM radí

VÝŽIVA PRE OČI? MUDr.Pavel Malovič PHD., PHM radí

VÝŽIVA PRE OČI?          

Drobné útvary v oku v tvare bodiek alebo pavučinkovo spletených nitiek, ktoré sa môžu nepravidelne objavovať v našom zornom poli bez ohľadu na vek, dokážu byť veľmi nepríjemné, keď začnú prekážať pri čítaní alebo šoférovaní. Ide o zákaly sklovca, prezývané aj očné mušky. Hoci väčšinou nespôsobujú vážnejší zdravotný problém, v niektorých prípadoch môžu signalizovať poškodenie sietnice oka, ktoré môže viesť až k neskoršej strate zraku.

Ak tieto nepríjemné útvary otravujú život, treba čo najskôr absolvovať vyšetrenie u očného lekára. Včasné odhalenie príčiny vzniku zákalov sklovca, ale aj prevencia pomocou doplnkovočnej vÝŽIVY nám môže ochrániť zrak.

Sklovec je gélovitá hmota, tvorená prevažne vodou, ktorá vypĺňa dve tretiny očnej gule. Udržuje tvar oka a zabezpečuje prenos živín a kyslíka. Je číry ale jeho štruktúra sa môže meniť. Vekom sa pretvára jeho kvalita, stáva sa viac vláknitým, a práve to spôsobuje jeho zakalenie. Dobrému videniu neprekážajú priamo vlákna v sklovci, vidíme len ich tieň, ktorý vrhajú na sietnicu. U štvrtiny ľudí sa zmeny štruktúry sklovca sprevádzané jeho zákalmi objavia v šesťdesiatke. Po dovŕšení osemdesiatky touto diagnózou trpia až dve tretiny populácie. Druhým dôvodom zmien štruktúry sklovca je úraz, ďalším napríklad krátkozrakosť. Preto súprítomné očné mušky aj v očiach mladých ľudí. Zákaly ohrozujú tiež pacientov s operovaným sivým zákalom a jedincov trpiacich cukrovkou.                                                                

Zároveň sa dá pozorovať zmena ostrosti zraku v priebehu dňa. Môže sa meniť tak, že v porovnaní s ránom sa videnie zhorší popoludní aj o 0,25 dioptrie a príčinou nemusia byť chorobné procesy v očnej guli, respektíve v sklovci, ale svoju úlohu zohrávajú „iba“ psychické faktory, únava, ale aj nesprávna výživa. 

Pre toto všetko je vhodné tieto situácie predvídať a nájsť spôsoby preventívnych riešení, pri ktorých okrem zlepšeného pitného režimu, redukcie neprimeranej námahy aj stresu, optimalizácie práce s obrazovkami PC alebo televízora a úpravy kvality výživy aj dĺžky spánku, používame podporu zraku výživovými doplnkami.

Je nevyhnutné, aby obsahovali „očný vitamín“ beta-karotén, vitamín E a C, selén, rutín, optimálne množstvo provitamínu A, zinok, meď a vitamíny skupiny B, ktoré sú vhodné na reprodukciu a regeneráciu zrakových buniek. Zaujímavé pre zdravie očí sú tiež  antokyány, posilňujúce steny očných ciev. Okrem toho aj látky luteín(minimálne v množstve 6 miligramov denne) a zeaxantín zo skupiny karotenoidov (rastlinné farbivá - zlúčeniny štruktúrou podobné vitamínu A, chrániace pred vplyvom ultrafialových lúčov v slnečnom žiarení). Ich zvýšená koncentrácia vo výživových doplnkoch znásobuje po vstrebaní sa do krvi hustotu pigmentu žltej škvrny sietnice a pôsobenie akousi formou ochraňujúcich „vnútro - očných slnečných okuliarov“. Vzhľadom na to, že dlhodobé užívanie výživových doplnkov s obsahom zinku môže oberať telo o meď, je vhodné, aby v produkte bolo na 15 mg zinku 1 mg medi.  (POZRI PRODUKT)

Aj keď sa napriek užívaniu doplnkov objavia menšiezákaly sklovca, netreba ich liečiť, zvyknú spontánne zaniknúť. 

Ale pozor : husté zakalenie sklovca má na svedomí najčastejšie zakrvácanie pri diabetickej retinopatii, zriedkavo bakteriálny, vírusový či mykotický zápal sietnice a cievovky. Netreba zabúdať na tupé úrazy oka, ktoré ho pomliaždia, alebo úrazy prenikajúce do očnej gule. V obidvoch prípadoch dochádza k zmenám v sklovci. Vzácne pozorujeme zvýšené množstvo zákalov po užívaní liekov na zníženie zrážavosti krvi. V ojedinelých prípadoch súvisia s nádorovým ochorením oka. Ak sa zvýrazňujú, treba určite čo najskôr navštíviť očného lekára.

 

Ba, 03.06.2018  pre  Natures Aid                                                                         Pavel Malovič

VIAC O PRODUKTE 

Posted on 07.06.2018 Odporúčania lekára - články... 0 6383

KomentárNapíšte Komentár

Kategórie

Posledné komentáre

Žiadne komentáre

Blog search

Porovnať 0
Pred.
Ďalší

Žiadny produkt

Bude upresnené Doručenie
0,00 € Celkom

Objednať