Obchod Natures Aid

Toto je oficiálna stránka Natures Aid SK. Nakupujete u oficiálneho anglického výrobcu s viac ako 40-ročnou tradíciou.

Ako rýchlo dostanem zásielku?

Zásielky odosielame okamžite – dodanie do 1-2 dní. Nad 80 € poštovné neplatíte. Nad 100 € pribalíme k produktu darček.

Telefonické objednávky

Na telefónnom čísle +421 948 014 185 a emailom info@naturesaid.sk .

Rýchla objednávka

Ak si objednáte telefonicky najneskôr do 14:00, vaša objednávka vám bude doručená nasledujúci pracovný deň.

Vitamín K2 a D3 je zárukou, že telo vápnik efektívne zúžitkuje

Vitamín K2 a D3 je zárukou, že telo vápnik efektívne zúžitkuje

V minulosti sa predpokladalo , že v tuku rozpustný vitamín K2 je len jednou z foriem vitamínu K.

Posledné výskumy však ukazajú, že má v našom tele dôležitú biologickú funkciu. Ide o vychytávanie vápnika z mimobunkového priestoru a jeho viazanie do kostí.

Vedci zistili aj veľmi dôležitú úlohu pri látkovej premene v rámci cievnej steny a pri kontrole rastu buniek. Z posledných výskumov vyplýva, že obidve základné formy vitamínu K, vitamíny K1 a K2, využíva náš organizmus rozdielnym spôsobom. K1 sa využíva predovšetkým na zrážanie krvi a pôsobí v pečeni.

K2 má dôležitú úlohu pri udržiavaní zdravých kostí, znižovaní rizika kardiovaskulárnych ochorení a v prevencii onkologických ochorení. Nachádza sa hlavne v srdci, žalúdku, pľúcach obličkách, chrupavkách a nervovom systéme. V týchto orgánoch sa vyskytuje vo vyšších koncentráciách ako vitamín K1.

Aktuálne vedecké zistenia dokazujú, že vitamín K2 pomáha ukladať vápnik priamo do kostí a zubov a tým zabraňuje štádiu jeho usadzovania v cievach a mäkkých tkanivách.

Vitamín D3 podporuje vstrebávanie vápnika v organizme, ale nezabezpečuje jeho ďalšiu distribúciu a smerovanie – na to je potrebný práve vitamín K2.

Ten je akýmsi usmerňovačom vápnika priamo k určenému cieľu – jeho nedostatok spôsobuje narušenie stavby kostí a poruchy rastu. V kombinácii s vitamínom D3 je zárukou, že telo vápnik efektívne zúžitkuje a predíde tak vzniku osteoporózy, úbytku kostného tkaniva či ďalších porúch štruktúry kostí.

Osteoporózou a jej následkami je ohrozená každá tretia žena a každý šiesty muž vo veku nad 50 rokov. Trpí ňou asi 8 % populácie a je považovaná za epidémiu tretieho tisícročia. Posledné štúdie holandských vedcov hovoria o tom, že vitamín K2 účinne pôsobí pri zvyšovaní hladiny osteokalcínu, ktorý riadi budovanie kostí. Funguje ako prevencia osteoporózy a negatívnych dôsledkov zlomenín kostí. Veľmi zajímavé zistenia priniesla Framinghamská štúdia, ktorá trvala  sedem rokov bola realizovaná na počte 800 mužov a žien v staršom veku spolu. Štúdia bola zameraná na spojitosť medzi rednutím kostí v súvislosti s  pribúdajúcim vekom a príjmom vitamínu K2.

Zo štúdie vyplynulo, že muži aj ženy s príjmom vitamínu K2 približne 250 mikrogramov za deň mali o 65 % nižšie riziko zlomeniny krčka stehennej kosti v porovnaní s tými, ktorí prijímali len 50 mikrogramov vitamínu K2 denne.

Aj nové klinické štúdie japonských vedcov, ktoré potvrdili, že vitamín K2 v kombinácii s vitamínom D3 úplne zastavuje úbytok kostnej hmoty a v niektorých prípadoch sa dokonca dokáže postarať o nárast kostnej hmoty u ľudí s osteoporózou.        

CHCEM KÚPIŤ

Čo možno ešte neviete o vitamíne K2

  • má dôležitú úlohu vo vývoji a v starnutí nervového systému, v mladom veku aj počas starnutia organizmu

  • na jeho nedostatok sú citlivé mozgové bunky, jeho absencia môže byť faktorom prispievajúcim k Alzheimerovej chorobe – podporuje totiž mozgovú aktivitu aj vývoj pamäťových schopností

  • je dôležitý pre správnu činnosť obličiek

  • pomáha pri liečbe žalúdočných vredov

  • zlepšuje citlivosť na inzulín

  • je účinný antioxidant, posilňuje imunitu a vitalitu

 

Posted on 23.02.2018 Odporúčania lekára - články... 0 2931

KomentárNapíšte Komentár

Kategórie

Posledné komentáre

Žiadne komentáre

Blog search

Porovnať 0
Pred.
Ďalší

Žiadny produkt

Bude upresnené Doručenie
0,00 € Celkom

Objednať