Obchod Natures Aid

Toto je oficiálna stránka Natures Aid SK. Nakupujete u oficiálneho anglického výrobcu s viac ako 35 ročnou tradíciou.

Ako rýchlo dostanem zásielku?

Zásielky odosielame okamžite – dodanie do 1-2 dní. Nad 80 € poštovné neplatíte. Nad 100 € pribalíme k produktu darček.

Telefonické objednávky

Na telefónnom čísle +421 948 014 185 a emailom info@naturesaid.sk .

Rýchla objednávka

Ak si objednáte telefonicky  najneskôr do 14.00, vaša objednávka vám bude doručená nasledujúci pracovný deň.

 OSTEO ADVANCE s MUDr. Pavlom Malovičom, PhD., MPH - únavovým zlomeninám je lepšie predchádzať

OSTEO ADVANCE s MUDr. Pavlom Malovičom, PhD., MPH - únavovým zlomeninám je lepšie predchádzať

K2 JE ŠIKOVNÝ VITAMÍN 

Otázka: Som 28-ročný volejbalista a lekári mi zistili mäknutie jabĺčka kolena odrazovej nohy. Rehabilitujem, užívam všakovaké medikamenty aj vitamín D3 a kalcium, ale situácia sa nelepší. Nedávno som sa dozvedel, že by mi mohol pomôcť vitamín K2. Čo je to zač ? Doposiaľ som vedel, že ide o názov hory a vitamín K je dobrý na zrážanlivosť krvi.

Odpoveď: Vitamín K (od koagulation – zrážanlivosť) tvorí trojica látok : K1 a K2 vyrába bakteriálna črevná flóra a získava sa aj z potravy - najlepším dodávateľom v prírodnej forme pre človeka je tmavá listová zelenina, K3 je syntetický. Zrážanlivosti krvi napomáha K1, ale K2 je využívaný v tele úplne iným spôsobom. Riadi vstrebávanie kalcia (vápnika) priamo k určenému cieľu, je akýmsi navádzačom. Vitamín D3 totiž síce pomáha absorbovať vápnik do organizmu, ale nezabezpečuje jeho ďalšie smerovanie – kam má vápnik zacieliť. Na to je potrebný práve vitamín K2, ktorý sa z potravy dobre vstrebáva, ale organizmu postihnutému s uvedeným problémom často v dostatočnej miere chýba. A tak sa ukazuje, že optimálne je konzumovať nielen kalcium a vitamín D3, ale navyše aj K2 – pre optimálne zdravie kostí a zubov, udržiavanie správnej funkcie svalstva, na hojenie komplikovaných zlomenín, pri osteoporóze aj degeneratívnych ochoreniach kĺbov a dentálnych poškodeniach. Dôležitosť vitamínu K2 je aj ďalším dôvodom prečo propagovať „staromódny“ vidiecky chov zvierat s výbehom na zelené pastviny, aby sa zaistil dostatok tejto látky v živočíšnych produktoch ako sú ekologicky „zelené“ mlieko, maslo, mäso, vajíčka.

Pozor: Vysoké dávky vitamínu E znižujú účinnosť K2 a dlhodobé užívanie antibiotík spôsobuje jeho nedostatok.

MUDr. Pavel Malovič, PhD., MPH

Primár Kliniky telovýchovného lekárstva v Bratislave

CHCEM KÚPIŤ OSTEO ADVANCE

MUDr. Pavel Malovič, PHD, MPH, FMDr je primárom a prednostom Kliniky telovýchovného lekárstva UK v Bratislave a patrí medzi popredných odborníkov na internú a športovú medicínu. Je známy  ako autor mnohých knižných publikácií so zdravotníckou problematikou. V jeho najnovšej knihe Akosi udržať mladosť  sa autor zaoberá problematikou zdravia, zdravého životného štýlu, správneho a vyváženého stravovania a ďalšími faktormi, významne ovplyvňujúcimi kvalitu a dĺžku života človeka.

V tejto rubrike Vám budeme pravidelne prinášať postrehy a rady skúseneho odborníka.

Posted on 15.02.2017 Odporúčania lekára - články... 0 1714

KomentárNapíšte Komentár

Kategórie

Posledné komentáre

Žiadne komentáre

Blog search

Porovnať 0
Pred.
Ďalší

Žiadny produkt

Bude upresnené Doručenie
0,00 € Celkom

Objednať