Obchod Natures Aid

Toto je oficiálna stránka Natures Aid SK. Nakupujete u originálneho anglického výrobcu s viac ako 40-ročnou tradíciou.

Ako rýchlo dostanem zásielku?

Zásielky odosielame okamžite – dodanie na druhý deň. Nad 50 € poštovné neplatíte. Nad 80 € Vám pribalíme produkt ako darček.

Telefonické objednávky

Na telefónnom čísle +421 948 014 185 a emailom info@naturesaid.sk .

Rýchla objednávka

Ak si objednáte telefonicky najneskôr do 16:00, vaša objednávka vám bude doručená nasledujúci pracovný deň.

Serrapeptase s MUDR. PAVLOM MALOVIČOM, PHD., MPH

Serrapeptase s MUDR. PAVLOM MALOVIČOM, PHD., MPH

SERRAPEPTÁZA 1. – zápaly, opuchy, bolesť a cysty

Súčasná populácia trpí naprieč všetkými generáciami rozsiahlym množstvom obťažujúcich zdravotných problémov. Deje sa tak aj napriek lepšej zdravotnej starostlivosti a dostupnosti najrozličnejších zdravotníckych pomôcok, liečiv a prostriedkov alternatívnej medicíny.

Najviac frekventované sú okrem srdcovo – cievnych a onkologických ochorení najmä postihnutia pohybového systému, u ktorých najčastejšie dominujú zápalové príznaky, bolesti a opuchy. Pre štandardnú liečbu takýchto problémov lekári najčastejšie predpisujú steroidné a nesteroidné protizápalové liečivá a lieky proti bolesti, ktoré síce môžu pomôcť dočasne uľaviť od opuchu, bolesti a zápalu, ale zároveň zvyčajne potláčajú obranyschopnosť (imunitu) liečeného tela a mávajú nebezpečné vedľajšie účinky. Preto je viac ako vhodné poobzerať sa po iných (ďalších) terapeutických možnostiach

Medicínske použitie enzýmov ako protizápalových činiteľov je známe už niekoľko desaťročí. Zistilo, že sú účinné aj v podpornej liečbe pooperačných, poúrazových a chronických lymfatických opuchov, rôznych druhov zápalov ciev (napríklad tromboflebitíd) a urýchľujú liečbu bolestivých následkov úrazov spôsobených pri športových a iných fyzických aktivitách. Predpokladaným spôsobom ich účinku je aktivácia látok rozkladajúcich krvné zrazeniny, likvidácia mŕtvych tkanív a drobných cýst a ovplyvnenie signalizácie bolesti.

V širokom portfóliu individuálne pôsobiacich enzýmov a ich účinných zmesí je v súčasnosti jednoznačne na špici serrapeptáza. Ide o silný proteolytický enzým, izolovaný z baktérie ktorá nevyvoláva ochorenia (enterobaktéria Serracia E 15). Klinické štúdie ukázali, že serrapeptáza má účinky fibrinolytické (rozpúšťa krvné zrazeniny a znižuje riziko tvorby krvných zrazenín – trombov), protizápalové aj antiedematózne účinky (zabraňuje opuchu a hromadeniu tekutiny) v mnohých orgánových tkanivách. Jej protizápalové účinky sú lepšie, ako účinky iných proteolytických enzýmov. Okrem zmiernenia zápalu jedným z jej najväčších prínosov je zmiernenie bolesti. Viacerí lekári poznajú priaznivé účinky serrapeptázy proti tvorbe drobných cýst. Často je vhodným tipom pre liečbu namiesto salicylátov, ibuprofenových a iných nesteroidných antireumatík. V európskych krajinách je viac ako 25 rokov serrapeptáza bežne akceptovaná v liečbe opuchov, ktoré vznikajú po úraze alebo zápale. Má čistiace a detoxikačné účinky. Pomáha viazať ťažké kovy, pomocou ktorých telo vylučuje jedy (toxíny) a takýmto spôsobom pomáha zlepšiť obranyschopnosť organizmu aj usmerniť hormonálnu nerovnováhu. Serrapeptáza sa veľmi dobre znáša pretože zvyčajne nemá vedľajšie účinky.

Záverom zopár rád ako si najlepšie vybrať ten správny produkt s optimálnym obsahom serrapeptázy. Kvalitný a účinný preparát tohto druhu by mal spĺňať niekoľko základných parametrov, medzi ktoré by som zaradil vlastnosti ako vysoká účinnosť, kvalitné vstrebávanie v tráviacom trakte a zaručene garantovaný pôvod aktívnej látky. Je preto dobré, ak si vyberáte produkt od renomovaného výrobcu.

MUDr. Pavel Malovič, PhD., MPH

Primár Kliniky telovýchovného lekárstva v Bratislave

CHCEM KÚPIŤ SERRAPEPTASE

MUDr. Pavel Malovič, PHD, MPH, je primárom a prednostom Kliniky telovýchovného lekárstva UK v Bratislave a patrí medzi popredných odborníkov na internú a športovú medicínu. Je známy  ako autor mnohých knižných publikácií so zdravotníckou problematikou. V jeho najnovšej knihe Akosi udržať mladosť  sa autor zaoberá problematikou zdravia, zdravého životného štýlu, správneho a vyváženého stravovania a ďalšími faktormi, významne ovplyvňujúcimi kvalitu a dĺžku života človeka.

V tejto rubrike Vám budeme pravidelne prinášať postrehy a rady skúseneho odborníka.

Posted on 01.03.2017 Odporúčania lekára - články... 0 47024

KomentárNapíšte Komentár

Kategórie

Posledné komentáre

Žiadne komentáre

Blog search

Porovnať 0
Ďalší

Žiadny produkt

Bude upresnené Doručenie
0,00 € Celkom

Objednať