Obchod Natures Aid

Toto je oficiálna stránka Natures Aid SK. Nakupujete u originálneho anglického výrobcu s viac ako 40-ročnou tradíciou.

Ako rýchlo dostanem zásielku?

Zásielky odosielame okamžite – dodanie na druhý deň. Nad 50 € poštovné neplatíte. Nad 80 € Vám pribalíme produkt ako darček.

Telefonické objednávky

Na telefónnom čísle +421 948 014 185 a emailom info@naturesaid.sk .

Rýchla objednávka

Ak si objednáte telefonicky najneskôr do 16:00, vaša objednávka vám bude doručená nasledujúci pracovný deň.

Kvercetín stále populárnejší v oblasti športu.

Kvercetín stále populárnejší v oblasti športu.

Kvercetín (Quercetin) je flavonoid, ktorý sa v poslednej dobe stáva stále populárnejší v oblasti športu a výkonu. 

Má veľa pozitívnych vlastností, ktoré môžu pomôcť športovcom dosiahnuť lepšie výsledky. 

V tomto článku sa pozrieme na niektoré z hlavných spôsobov, ako môže byť kvercetín využitý v športe.

Zlepšuje kardiovaskulárnu funkciu

môže pomôcť zlepšiť kardiovaskulárnu funkciu a zvýšiť výkonnosť športovcov. To je preto, že kvercetín pomáha zlepšiť prietok krvi a zvyšuje tvorbu oxidu dusnatého, ktorý zvyšuje relaxáciu krvných ciev. To môže pomôcť zlepšiť aeróbnu výkonnosť a zvýšiť schopnosť športovcov udržať si vysokú intenzitu cvičenia.

Podporuje imunitný systém

má protizápalové a antioxidačné vlastnosti, ktoré môžu pomôcť zlepšiť imunitnú funkciu a ochrániť organizmus pred poškodením voľnými radikálmi. Športovci, ktorí podstupujú zvýšenú záťaž, môžu mať oslabený imunitný systém a sú náchylní na infekcie. Kvercetín môže pomôcť znížiť riziko infekcií a ochrániť telo pred stresom spojeným s intenzívnym tréningom.

Znižuje zápal 

má silné protizápalové vlastnosti, ktoré môžu pomôcť znižovať zápal v tele. Pre športovcov je to dôležité, pretože tréning môže spôsobiť zvýšený zápal a bolesť svalov. Kvercetín môže pomôcť zmierniť tieto symptómy a zlepšiť regeneráciu svalov po tréningu.

Zvyšuje vytrvalosť

môže pomôcť zlepšiť vytrvalosť a znížiť únavu počas tréningu. Štúdie ukázali, že kvercetín môže zvýšiť schopnosť svalov využívať kyslík a zlepšiť efektivitu svalového metabolizmu. To znamená, že športovci môžu byť schopní udržať si vyššiu intenzitu cvičenia po dlhšiu dobu bez pocitu únavy.

Zvyšuje antioxidačnú činnosť  

je silný antioxidant, ktorý môže pomôcť chrániť telo pred voľnými radikálmi a poškodením buniek. Športovci vystavení zvýšenej záťaži môžu byť náchylní na poškodenie buniek a stresové faktory, ktoré môžu ovplyvniť výkonnosť. Kvercetín môže pomôcť chrániť telo pred týmito faktormi a zlepšiť schopnosť športovcov zotaviť sa po intenzívnom tréningu.

Zvyšuje výkon pri anaeróbnej aktivite

okrem zvyšovania vytrvalosti a aeróbnej výkonnosti, môže kvercetín tiež zlepšiť výkon pri anaeróbnej aktivite. Anaeróbna aktivita, ako napríklad silový tréning alebo krátke intenzívne výbušne tréningy, zvyšujú hladinu laktátu v svaloch. Kvercetín môže pomôcť znížiť hladinu laktátu a zlepšiť schopnosť svalov udržať si vysokú intenzitu cvičenia.

Zvyšuje odbúravanie tukov

môže tiež pomôcť pri odbúravaní tukov a k zlepšeniu metabolizmu. Športovci, ktorí chcú zlepšiť svoje telo a znížiť telesný tuk, môžu využiť kvercetín na podporu tohto procesu. Kvercetín môže pomôcť zvyšovať oxidáciu tukov a zlepšiť využívanie energie z tukov počas tréningu.

V záverečnej analýze môžeme povedať, že kvercetín môže mať mnoho výhod pre športovcov.

Jeho protizápalové, antioxidačné a kardiovaskulárne účinky môžu pomôcť zlepšiť výkon, znížiť únavu a zlepšiť regeneráciu svalov po tréningu. 

Okrem toho, kvercetín môže pomôcť pri odbúravaní tukov a zlepšiť metabolizmus, čo môže byť pre športovcov veľmi užitočné. 

Pretože kvercetín sa vyskytuje prirodzene v mnohých rastlinách a potravinách, je to zdravá a bezpečná voľba pre športovcov, ktorí chcú z lepšiť svoje športové výkony. 

Je však dôležité dodržiavať odporúčané dávkovanie a konzultovať použitie doplnkov stravy s lekárom alebo športovým trénerom.

Športovci by mali mať stály príjem vyváženej stravy, dostatok spánku a pravidelný tréning na zlepšenie svojich športových výkonov.

CHCEM KÚPIŤ

Quercetin pomáha aj v športe

 

 

Posted on 27.04.2023 Referencie 0 1011

KomentárNapíšte Komentár

Porovnať 0
Pred.
Ďalší

Žiadny produkt

Bude upresnené Doručenie
0,00 € Celkom

Objednať