Obchod Natures Aid

Toto je oficiálna stránka Natures Aid SK. Nakupujete u oficiálneho anglického výrobcu s viac ako 35 ročnou tradíciou.

Ako rýchlo dostanem zásielku?

Zásielky odosielame okamžite – dodanie do 1-2 dní. Nad 80 € poštovné neplatíte. Nad 100 € pribalíme k produktu darček.

Telefonické objednávky

Na telefónnom čísle +421 948 014 185 a emailom info@naturesaid.sk .

Rýchla objednávka

Ak si objednáte telefonicky  najneskôr do 14.00, vaša objednávka vám bude doručená nasledujúci pracovný deň.

NA 5 MINÚT S LEKÁROM SILA LIEČIVÝCH HÚB- MUDR.PAVEL MALOVIČ, PHD, MPH

LIEČIVÉ HUBY AKO KOMPLEXNÉ RIEŠENIE ZLEPŠENIA FYZICKEJ A PSYCHICKEJ VÝKONNOSTI.

V prírode našej matičky Zeme rastie viac ako tristo druhov liečivých húb, ale iba zopár z nich obsahuje primerané množstvo zdraviu prospešných položiek, ktoré majú pre ľudský organizmus nielen liečivé účinky, ale aj vysokú výživovú, výkon podporujúcu a regeneračnú hodnotu.

Prvá relevantná „správa“, týkajúca sa konkrétnej konzumácie húb človekom, bola objavená v jednej z púštnych oáz saharskej severnej Afriky a vedci odhadujú jej „vek“ na 7000 až 9000 rokov. Huby boli v tej dobe doménou rôznych šamanov, kúzelníkov, kňazov či liečiteľov a bez bližšej špecifikácie sa udáva, že sa využívali najmä pre ich halucinogénne účinky. Ktoré boli a sú najúčinnejšie ?

Cordyceps sinensis (Húsenica čínska, žezlovka) Tibetská liečivá huba rastie skrytá v horských zákutiach vo výške 5000 metrov nad morom. Zriedka sa dá nájsť pod holým nebom, ale našťastie sa veľmi ľahko dá pestovať. Vďaka svojim zložkám je jednou z najúčinnejších liečivých húb posilňujúcich obranyschopnosť organizmu (imunitu).Má antivírusové účinky a bráni rozmnožovaniu patogénnych buniek, čo pri jej konzumácii predstavuje istú prevenciu onkologických ochorení. Zvyšuje hladinu HDL (dobrého) cholesterolu v krvi, takže sa odporúča ľuďom, ktorí konzumujú stravu s vysokým obsahom tukov. Zabraňuje kôrnateniu ciev, podporuje detoxikačnú funkciu pečene, posilňuje funkciu obličiek. Likviduje voľné radikály, zodpovedné za starnutie buniek, tvorbu vrások a zápalové ochorenia. Stimuluje produkciu adenosintrifosfátu (ATP), čím dochádza k zlepšeniu funkcie svalov. Stimuluje tvorbu mužského pohlavného hormónu testosterónu. Shiitake (Húževnatec jedlý) V Číne a Japonsku je už niekoľko storočí používaný ako liečivá huba, najmä na liečbu prechladnutia a chrípky, ale na zníženie hladiny cukru v krvi.

Shiitake je jedným z najúčinnejších prostriedkov na posilnenie imunity a má veľmi vysokú nutričnú hodnotu. Je bohatý na minerály a esenciálne aminokyseliny. Významný je silný antimikrobiálny účinok a pôsobenie proti mykózam. Využíva sa ako podporný prostriedok na liečbu paradentózy. Konzumácia shiitake zvyšuje HDL (dobrý) cholesterol, súčasne znižuje hladinu škodlivého LDL cholesterolu. Pôsobí pozitívne na pružnosť steny ciev. podporuje trávenie, pomáha zbaviť sa nahromadených toxínov. Má probiotické vlastnosti. Zmierňuje vedľajšie účinky chemoterapie.

Mnoho storočí bolo veľmi ťažké liečivú hubu Maitake vo voľnej prírode nájsť a získať. Rastie v horách severovýchodného Japonska, v USA, východnej Kanade a Číne. Od roku 1970 sa začína jej pestovanie na koreňoch, štiepke a pňoch, vďaka čomu je rozšírená po celom svete. V tradičnej čínskej medicíne bola Maitake používaná pri stavoch vyčerpanosti a tráviacich problémoch, na upokojenie nervozity a pri liečbe hemoroidov. Maitake je zložkou mnohých receptúr v tradičnej čínskej medicíne najmä na nadobudnutie rovnováhy vnútorného prostredia organizmu. Pomáha odstraňovať príznaky chronického únavového syndrómu.

Reishi má osobitné postavenie vo východnej Ázii, kde sa využíva v tradičnej čínskej medicíne už viac ako 2000 rokov. Patrí medzi najstaršie liečivé huby používané na lekárske účely. Vzhľadom na významné zdravotné prínosy s absenciou vedľajších účinkov má v orientálnej medicíne významnú postavenie s označením „King of Herbs“. V tradičnej čínskej medicíne symbolizuje dobré zdravie a dlhý život. Okrem brzdenia procesu starnutia podporuje čistenie pečene a detoxikáciu organizmu. Pomáha lepšie prekonať chronický únavový syndróm. Prirodzený výskyt tejto huby veľmi vzácny. V súčasnosti sa úspešne pestuje na kmeňoch stromov, vďaka čomu je už dnes táto huba čínskych cisárov dostupná aj širokej verejnosti. Čaga Čierna huba, parazitujúca na kmeňoch briez, rastie najmä na Sibíri. Je veľmi účinná pri posilnení imunity. Jej hlavné zložky sú betaglukány (20%), betulín a betulinická kyselina.

Čaga z pohoria Ararat predstavuje spojenie magickej huby a mystériami opradeného biblického Araratu. Normalizuje hladinu cholesterolu v krvi. Výskumy ukázal, že kyselina betulinová (jedinečná pre Cagu), má schopnosť štiepiť “zlý” cholesterol priamo v krvnom riečisku. Silná pätica týchto húb vo vyváženej kombinácii harmonizuje látkovú premenu (metabolizmus) a účinne stimuluje obranyschopnosť organizmu. Tlmí bolesť, aktivizuje srdcovú činnosť a celkovo zlepšuje telesnú kondíciu.

Užívanie liečivých húb je vhodné konzultovať so špecialistom – telovýchovným lekárom - pri akceptovaní individuálneho biorytmu aj špecifík pohlavnej rozdielnosti športovca – užívateľa a jeho tréningového alebo súťažného cyklu. Pred konzumáciou je nevyhnutné vedieť o prípadnej alergii konzumenta na huby !!!

MUDr. Pavel Malovič, PhD, MPH

Mushroom Complex- sila 5 liečivých húb

Posted on 20.12.2020 Odporúčania lekára - články... 0 221

KomentárNapíšte Komentár

Kategórie

Posledné komentáre

Žiadne komentáre

Blog search

Related articles

Porovnať 0
Pred.

Žiadny produkt

Bude upresnené Doručenie
0,00 € Celkom

Objednať